Choď na obsah Choď na menu
 


Čo dokáže ľudská bezcitnosť

15. 7. 2008

autor - Katka Mačatkovie

Nikto nevie, odkiaľ prišiel. Za vôňou jedla sa pristavil na salaši v Barci, čo mu zachránilo život. Statný nemecký ovčiak, trochu vychudnutí, priateľský. Na prví pohľad sa zdalo, že je všetko v poriadku. Až kým sa nálezcovia nepozreli bližšie. Strach a hrôza! Kovový obojok na hornej časti krku bol hlboko zarastený do kože a svalov. Okolie rany zahnisané, od muších lariev ho zachránilo len chladné počasie. Ten, kto pozerá Animal planet, vie, o čom hovoríme. Keby sa nebol odtrhol z reťaze a našiel pomoc, jeho osud by bol spečatený.
Bezradný nálezcovia zavolali svoju známu, o ktorej vedeli, že pomáha útulku a opusteným zvieratám. Ona zabezpečila vyzdvihnutie psa a jeho odvoz k veterinárovi. Pes bol uspatý a obojok odstránený. Následne sa veterinár pustil do čistenia rany. Zašiť ju zatiaľ nebolo možné. Pes dostal antibiotiká, lieky proti bolesti a bol objednaný na ďalšie ošetrenie.
Keďže potreboval osobitnú starostlivosť, bol umiestnený v kanceláriách firmy, kde sa okamžite stal miláčikom všetkých zamestnancov. Dostal meno Buster. Pri ďalšom ošetrení bolo odstránené odumreté tkanivo, rana opäť vyčistená a zašitá so zavedením drénu. Neskôr bol odstránený aj drén a vybraté stehy.
A Busterovi sa zmenil život na nepoznanie. Za prvý týždeň svojej rekonvalescencie pribral päť kíl. Žil v teplúčku, rozmaznávaný všetkými ľuďmi naokolo. Za starostlivosť sa denne odvďačoval svojou milou povahou.
Dúfajme, že sa mu podarí nájsť dobrého majiteľa, u ktorého bude môcť zabudnúť na zlé časy

Obrázok 

ObrázokKontakt - 0907 307 351

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.