Choď na obsah Choď na menu
 


 

Už sa stalo, že Vám odbehol psík a vy ste ho hodiny hľadali? Tu je riešenie.            Pre zvýšenie bezpečnosti vašich psíkov, pripravujeme výrobu bezpečnostného obojku. Obojok má azda každý psík. Stáva sa však, že sa nám psík zatúla a vtedy nastáva problém s jeho identifikáciou. Ak sa psík zatúla do lesa, je možné že si ho poľovníci zmýlia so škodnou zverou, alebo ho jednoducho zlikvidujú z dôvodu, že ide o túlavého psa. Ďalšou zo skutočností je fakt, že nevieme kde sa psík nachádza a tak jeho hľadanie veľmi obtiažne. Stávajú sa prípady kedy psík nie je ďaleko, ale je v situácii, kedy je uväznený alebo zachytený a nemôže sa vrátiť domov.

        Pre riešenie vyššie pomenovaných problémov, vyvinula spoločnosť PLENKALL® bezpečnostný obojok, ktorý slúži predovšetkým na identifikáciu psíkov a ponúka možnosť lokalizácie prostredníctvom služby GSM – teda prostredníctvom mobilného telefónu.
       

            Obojok je vyrobený z farebného materiálu, ktorý je dobre viditeľný z diaľky. Zapínanie je riešené tzv. suchým zipsom, ktorý pri silnejšom ťahu dokáže povoliť. Toto zapínanie je z toho dôvodu, aby v prípade zachytenia sa obojkom o predmet – napr. haluz, konár a pod. dokázal psík prekonať túto prekážku a vyslobodiť sa. Pre možnú lokalizáciu je obojok vybavený komunikátorom v ktorom je vložená klasická SIM karta operátora, ktorý poskytuje lokalizačnú službu. Na tejto karte je nastavená automatická možnosť lokalizácie. Do kapsičky doporučujeme vložiť kontakt na majiteľa. V prípade, že váš psík odbehne, máte možnosť prostredníctvom vášho mobilného telefónu možnosť zadať požiadavku na lokalizáciu a v odpovednej MMS obdržíte popis polohy a prípadne aj mapu. Presnosť lokalizácie závisí od hustoty anténeho systému operátor. Pre Slovensko môžete získať prehľad o tejto službe na portáli www.orange.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

strateny

(mirka, 5. 6. 2009 20:25)

pozrite si stranku www.superzvierata.blog.cz
je to nieco podobne a pomozte nam najst stratenych psikov ak sa objavia vo vasom okoli kontaktujte nas!!!DAKUJEME